Державний експертний центр МОЗ України оприлюднює щотижневі результати спостереження за безпекою застосування вакцин проти COVID-19

Згідно оновлених даних станом на 13.04.2021, після введених 403 548 доз Ковішелд користь вакцини щодо захисту від коронавірусної хвороби продовжує переважати можливий ризик.
З моменту початку вакцинації в Україні до Автоматизованої інформаційної системи з фармаконагляду (АІСФ) надійшло 939 карт-повідомлень про випадки несприятливих подій.
Відсоток виникнення НППІ від загальної кількості введених доз складає 0, 23 %. З них 94,5 % – це передбачені і 5,5 % – непередбачені несприятливі події.
За частотою виникнення найчастіше спостерігаються такі НППІ: підвищення температури, загальна слабкість, почервоніння, набряк у місці введення, біль у м’язах, головний біль, сонливість. Детальніше – в інфографіці.
Вакцинування – єдиний спосіб зупинити розповсюдження коронавірусу в Україні і світі. Державний експертний центр МОЗ України і надалі буде повідомляти про результати фармаконагляду щодо застосування вакцин проти COVID-19. Звіти формуються щотижнево і оприлюднюються на сайті та сторінці Facebook ДЕЦ.