thumbnail

Зміни інформації з безпеки вакцин КОМІРНАТІ (Coronavirus (COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified)) за результатами засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 05-08 липня 2021 року

Європейська медична агенція (ЕМА) оприлюднила протокол засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 05-08 липня 2021 року. За результатами засідання було прийнято рішення про необхідність внесення змін з безпеки до реєстраційних матеріалів/інструкції для медичного застосування вакцин КОМІРНАТІ (Coronavirus (COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified)).

КОМІРНАТІ (Coronavirus (COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified)) – COMIRNATY – EMEA/H/C/005735/MEA 002.5

Передумова

Вакцина КОМІРНАТІ призначена для активної імунізації для запобігання COVID-19, спричиненої тяжким гострим респіраторним синдромом коронавірусу 2 (SARS-CoV-2).

PRAC оцінив шостий щомісячний зведений звіт про безпеку (MSSR) для вакцини КОМІРНАТІ (вакцина мРНК COVID-19 (модифікована нуклеозидами))та зробив наступні висновки.

Резюме рекомендацій та висновки:

  • У наступному MSSR власник реєстраційного посвідчення (ВРП) має надати огляди та дані, включаючи результати досліджень “аномальна поведінка/психічний розлад”, “придбана гемофілія”, “гострий панкреатит” і “аномалії менструального циклу”. Що стосується тромбозу з синдромом тромбоцитопенії (ТТС), ВРП повинен представити обговорення вірогідного механізму (ів) дії для виникнення вакциноасоційованого ТТС після введення Комірнаті (вакцина мРНК COVID-19 (модифікована нуклеозидами)) і оновлену інформацію про подальше спостереження за випадками ТТС і оцінку причинності. Крім того, ВРП повинен надати аналіз спостережуваного/очікуваного (Про/Е) з розбиттям за віком відносно випадків, що повідомляють про летальний наслідок. Нарешті, ВРП повинен використати фонові показники ACCESS47 аналізу випадків гострого диссемінованого енцефаломієліту (ADEM).
Перелік вакцин КОМІРНАТІ (Coronavirus (COVID-19) mRNA35 vaccine (nucleoside-modified)), що дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 02.06.2022) (10.9 Кб) (Завантажено: 20.06.2022 06:28:02)

Для аналізу опублікованої інформації заявник повинен використовувати оригінальний текст розміщений за посиланням:

https://www.ema.europa.eu/en/documents/minutes/minutes-prac-meeting-5-8-july-2021_en.pdf

thumbnail