thumbnail

COVID-19 Vaccine Janssen: Ризик імунної тромбоцитопенії (ІТП) та венозної тромбоемболії (ВТЕ)

Європейська медична агенція опублікувала звернення до спеціалістів системи охорони здоров’я (DHPC), що містить важливу інформацію для медичних працівників, які призначають, відпускають, або застосовують COVID-19 Vaccine Janssen.

Короткий зміст

Імунна тромбоцитопенія (ІТП):

  • Дуже рідко повідомлялось про випадки ІТП, в т.ч. з дуже низьким рівнем тромбоцитів (<20 000 на мкл), як правило, протягом перших чотирьох тижнів після вакцинації COVID-19 Vaccine Janssen.

Фіксувались випадки ІТП з кровотечею, деякі ­ з летальним наслідком. Частина випадків зареєстрована серед осіб, що мали ІТП в анамнезі.

  • Якщо у пацієнта в анамнезі є ІТП, перед вакцинацією слід розглянути ризик зниження рівня тромбоцитів та контролювати його після вакцинації.
  • Вакциновані повинні бути пильними щодо появи ознак та симптомів ІТП, таких як спонтанна кровотеча, синці або петехії.
  • Особи з діагнозом «Тромбоцитопенія» протягом 3 тижнів після вакцинації мають бути обстежені на наявність ознак тромбозу з метою оцінки потенційної можливості розвитку тромбозу з синдромом тромбоцитопенії (ТТС), що вимагає спеціалізованого клінічного супроводу.

Венозна тромбоемболія (ВТЕ):

  • Після вакцинації COVID-19 Vaccine Janssen рідко фіксувались випадки венозної тромбоемболії.
  • Ризик ВТЕ слід враховувати при вакцинації осіб з групи ризику.
  • Медичні працівники повинні бути пильними щодо ознак та симптомів ВТЕ. Вакцинованих слід проінформувати, що у разі виникнення таких симптомів, як задишка, біль у грудях, біль та набряк ніг, постійний біль у животі, необхідно негайно звернутися до лікаря.
  • Особи, у яких протягом 3 тижнів після вакцинації розвинувся тромбоз, мають бути обстежені на наявність тромбоцитопенії з метою оцінки потенційної можливості тромбозу з синдромом тромбоцитопенії (ТТС), що вимагає спеціалізованого клінічного супроводу.

 

Користь вакцинації продовжує переважати ризики.

З повним (оригінальним) текстом звернення до спеціалістів системи охорони здоров’я щодо безпеки застосування COVID-19 Vaccine Janssen можна ознайомитись за посиланням:

https://www.ema.europa.eu/en/documents/dhpc/direct-healthcare-professional-communication-dhpc-covid-19-vaccine-janssen-risk-immune_en.pdf

thumbnail