thumbnail

Міністерство охорони здоров’я Канади (Health Canada) оприлюднило огляд безпеки щодо лікарських засобів, що містять рокуроній (rocuronium)

Цей огляд призначений в першу чергу для спеціалістів системи охорони здоров’я. У ньому наведено короткий виклад ключової інформації щодо безпеки лікарських засобів, що опублікована у березні 2023 року Міністерством охорони здоров’я Канади (Health Canada). Оприлюднена інформація не є вичерпною.

Нова інформація з безпеки лікарських засобів

Лікарські засоби, що містять рокуроній (rocuronium) – Оцінка потенційного ризику розвитку мідріазу

У цьому огляді безпеки оцінювався ризик розвитку мідріазу, пов’язаного із застосуванням лікарських засобів, що містять рокуроній (rocuronium). Огляд наявної інформації, проведений Health Canada, виявив зв’язок між застосуванням рокуронію (rocuronium) та ризиком розвитку мідріазу у дорослих пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легень із системною інфекцією, а також у новонароджених дітей, які перенесли хірургічне втручання. Очікується, що мідріаз зменшиться після припинення застосування рокуронію (rocuronium). Health Canada працює з власниками реєстраційних посвідчень над оновленням інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять рокуроній (rocuronium), щоб включити в них інформацію про  ризик виникнення мідріазу.

Ключові повідомлення:

  • Рокуроній (rocuronium) дозволений до медичного застосування в Канаді для релаксації скелетної мускулатури під час хірургічних операцій у складі загальної анестезії та для підтримки дихання (штучної вентиляції легень) у пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії.
  • Health Canada вивчило потенційний ризик розвитку мідріазу при застосуванні рокуронію (rocuronium). Огляд безпеки був ініційований міжнародними літературними повідомленнями про випадки, що стосуються цього ризику.
  • Огляд наявної інформації, проведений Health Canada, виявив зв’язок між застосуванням рокуронію (rocuronium) та ризиком розвитку мідріазу у дорослих пацієнтів із системною інфекцією, які перебувають на штучній вентиляції легень, а також у новонароджених, які перенесли хірургічне втручання. Очікується, що мідріаз зменшиться після припинення застосування рокуронію (rocuronium).
  • Health Canada співпрацюватиме з власниками реєстраційних посвідчень над оновленням інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять рокуроній (rocuronium), щоб включити в них інформацію про ризик розвитку мідріазу. Health Canada також проінформує спеціалістів системи охорони здоров’я про це оновлення.

Огляд:

  • Health Canada розглянуло потенційний ризик розвитку мідріазу при застосуванні рокуронію (rocuronium). Огляд безпеки був ініційований міжнародними літературними повідомленнями про випадки, що стосуються цього ризику.
  • Мідріаз – це стан, при якому зіниця не реагує на зовнішню світлову стимуляцію та залишається великою (розширеною) протягом тривалого періоду. Мідріаз може бути ознакою того, що у є серйозне захворювання, яке потребує невідкладної допомоги. Він також може виникати у відповідь на вживання деяких лікарських засобів.

З оригінальним текстом даної публікації можна ознайомитись за посиланням:

LINK
thumbnail