thumbnail

Міністерство охорони здоров’я Канади (Health Canada) оприлюднило внесення змін до інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine)

Цей огляд призначений в першу чергу для спеціалістів системи охорони здоров’я. У ньому наведено короткий виклад ключової інформації щодо безпеки лікарських засобів, що опублікована у квітні 2023 року Міністерством охорони здоров’я Канади (Health Canada). Оприлюднена інформація не є вичерпною.

Оновлення інструкцій для медичного застосування

Health Canada оприлюднило інформацію, щодо внесення змін до інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine).

Розділи «Особливості застосування» та «Побічні реакції» для лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine) були оновлені інформацією про ризик розвитку синдрому активації макрофагів (САМ).

Ключові повідомлення для спеціалістів системи охорони здоров’я:

  • САМ є відомим небезпечним для життя розладом, який може розвинутися у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями, зокрема із запальними захворюваннями кишечника, і потенційно може існувати підвищена схильність до розвитку цього стану під час застосування лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine).
  • У разі виникнення або підозри на САМ оцінку та лікування слід розпочати якомога раніше, а застосування лікарських засобів, що містять меркаптопурин (mercaptopurine) слід припинити.
  • Спеціалісти системи охорони здоров’я повинні бути уважними до симптомів інфекції, таких як вірус Епштейна-Барра та цитомегаловірус, оскільки вони є відомими тригерами САМ.

З оригінальним текстом даної публікації можна ознайомитись за посиланням:

LINK
thumbnail