thumbnail

Зміни інформації з безпеки лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій за результатами засідання Комітету з оцінки ризиків у фармаконагляді (PRAC) від 24–27 жовтня 2022 року

Відповідно до пункту 8 розділу IV Порядку проведення експертизи заявник повинен вносити зміни до інструкції для медичного застосування лікарського засобу у разі отримання нових даних, включаючи приведення інструкції для медичного застосування у відповідність до затвердженої інструкції для медичного застосування оригінального (референтного) лікарського засобу та гарантувати, що інформація про лікарський засіб відповідає сучасним науковим знанням.

Заявник Baxter Medical AB (Holoxan1) звернувся до Європейської медичної агенції (EМА) за роз’ясненням, щодо необхідності внесення змін до інструкції для медичного застосування стосовно можливості застосування висновків процедури перенаправлення згідно зі статтею 31 Директиви 2001/83/ЄC.

Предмет обговорення: Консультація PRAC для лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide), щодо можливості застосування висновків процедури переперенаправлення згідно зі статтею 31 Директиви 2001/83/ЄС для іфосфаміду (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій (EMEA/H/A-31/1495), та внесення змін до інструкції для медичного застосування щодо токсичного впливу на центральну нервову систему (ЦНС), включаючи пов’язані з цим фактори ризику, відповідно до рекомендації процедури єдиної оцінки PSUR (PSUSA/00001723/202007), укладеної у березні 2021 року, за запитом Швеції.

Передумова

Іфосфамід (ifosfamide) – алкілуючий лікарський засіб, показаний для лікування різних злоякісних новоутворень в онкології та гематології у дітей та дорослих.

У контексті оцінки процедури внесення змін для лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide), щодо можливості застосування висновків процедури перенаправлення відповідно до статті 31 Директиви 2001/83/ЄС для лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide) у формі розчинудля ін’єкцій (EMEA/H/A31/1495) та внесення змін до інструкції для медичного застосування щодо токсичного впливу на ЦНС, включаючи пов’язані з цим фактори ризику, Швеція звернулася до PRAC за рекомендацією щодо її оцінки.

Короткий виклад рекомендацій

  • На основі аналізу наявної інформації, PRAC погодився з тим, що формулювання щодо токсичного впливу на ЦНС в інструкції для медичного застосування лікарського засобу має відповідати формулюванню в рамках процедури перенаправлення згідно зі статтею 31 Директиви 2001/83/ЄС для лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій (EMEA/H/A-31/1495)

________________________________________________________________________________

1Іфосфамід (ifosfamide) порошок для розчину для ін’єкцій

 

Переваги застосування лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій продовжує переважати ризики

11 березня 2021 року PRAC дійшов висновку, що переваги застосування іфосфаміду (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій продовжує переважати ризики при лікуванні різних видів раку, включаючи різні солідні пухлини та рак крові, такі як лімфоми.

Огляд PRAC був розпочатий внаслідок того, що два останніх дослідження показали, що ризик енцефалопатії (розладів головного мозку) при застосуванні іфосфаміду (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій вище ніж при застосуванні порошку для приготування розчину для ін’єкцій. Іфосфамід-індукована енцефалопатія є дуже поширеним, відомим ризиком і, як правило, оборотним.

PRAC розглянув усі наявні дані та дійшов висновку, що підвищений ризик виникнення енцефалопатії при застосуванні іфосфаміду (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій не може бути ні підтверджений, ні виключений через обмеження даних. PRAC рекомендував, щоб застереження щодо іфосфамід-індукованої енцефалопатії в інструкції для медичного застосування лікарського засобу було оновлено останньою інформацією про цю побічну реакцію, включаючи його характеристику та фактори ризику, а також підкреслюючи необхідність ретельного спостереження за пацієнтами.

Власники лікарських засобів, що містиять іфосфамід (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій, зобов’язані провести дослідження стабільності лікарських засобів з метою встановлення оптимальних умов зберігання.

 

Щодо внесення змін до інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide)

Примітка: Зміни до відповідних розділів інструкції для медичного застосування є результатом процедури перенаправлення.

 [Для всіх лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide) існуюча інструкція для медичного застосування повинна бути змінена (додавання, заміна або вилучення тексту, залежно від обставин) для відображення погодженого формулювання, як зазначено нижче].

[…]

Розділ «Особливості застосування»

[Застереження слід викласти у такій редакції].

Енцефалопатія та токсичний вплив на ЦНС

Застосування іфосфаміду може спричинити енцефалопатію та інші нейротоксичні ефекти.

Токсичний вплив на ЦНС, спричинений іфосфамідом, може проявлятися протягом декількох годин або днів після прийому і в більшості випадків минає протягом 48–72 годин після відміни іфосфаміду. Симптоми можуть зберігатися протягом більш тривалих періодів часу. Іноді одужання буває неповним. Повідомлялося про летальні наслідки токсичного впливу на ЦНС. Якщо розвивається нейротиоксичність застосування іфосфаміду слід припинити.

Симптоми можуть включати наступне: сплутаність свідомості, сонливість, кома, галюцинації, нечіткість зору, психотична поведінка, екстрапірамідні симптоми, нетримання сечі та судоми.

Токсичний вплив на ЦНС, ймовірно, залежить від дози. Фактори ризику розвитку іфосфамід-асоційованої енцефалопатії включають гіпоальбумінемію, порушення функції нирок, низьку працездатність, захворювання органів малого таза та попереднє або супутнє нефротоксичне лікування, включаючи цисплатин.

Через можливість виникнення адитивних ефектів лікарські засоби, що діють на ЦНС (такі як протиблювотні, седативні, наркотичні або антигістамінні лікарські засоби), слід застосовувати з особливою обережністю або, у разі необхідності, припинити застосування при виникненні іфосфамід-індукованої енцефалопатії.

Пацієнти, які отримують лікування <назва лікарського засобу>, повинні перебувати під ретельним наглядом для виявлення симптомів енцефалопатій, особливо якщо пацієнти мають підвищений ризик розвитку енцефалопатій.

Для лікування та профілактики іфосфамід-асоційованих енцефалопатій можна розглянути застосування метиленового синього.

 [Суперечлива інформація щодо ризику розвитку енцефалопатії та токсичного впливу на ЦНС, що міститься в інших розділах, має бути вилучена].

[…] Перелік лікарських засобів, що містять іфосфамід (ifosfamide) та дозволені до медичного застосування в України (за даними Державного реєстру лікарських засобів станом на 20.06.2023). (10.3 Кб) (Завантажено: 23.06.2023 05:55:52)

Для аналізу опублікованої інформації заявник повинен використовувати оригінальний текст розміщений за посиланнями:

LINK LINK LINK

З попереднім оглядом про безпеку застосування іфосфаміду (ifosfamide) у формі розчину для ін’єкцій можна ознайомитись за відповідними посиланням.

thumbnail