Дапагліфлозину пропандіол та метформіну гідрохлорид (dapagliflozin propanediol; metformin hydrochlorid): зміни до інструкції для медичного застосування, пов’язані з безпекою, схвалені Центром оцінки та дослідження лікарських засобів FDA (CDER)

Центр оцінки та дослідження лікарських засобів (CDER) FDA  оприлюднив застереження  застосування лікарських засобів, що містять дапагліфлозину пропандіол та метформіну гідрохлорид (dapagliflozin propanediol; metformin hydrochlorid), що пов’язане з ризиком виникнення реакцій гіперчутливості, світлочутливості та дані щодо застосування під час вагітності та лактації.

Розділ «Побічні реакції»

Підрозділ «Досвід у клінічних дослідженнях»

Таблиця 2: Необхідні реакції в дослідженнях з плацебо, про які повідомлялося більше або 2% пацієнтів, які отримували дапагліфлозину пропандіол

Підкреслюються доповнення та/або зміни:

Дапагліфлозин

Дапагліфлозин 10 мг оцінювали в клінічних дослідженнях у пацієнтів з діабетом 2 типу, пацієнтами з серцевою недостатністю та пацієнтами з хронічними захворюваннями нирок. Загальний профіль безпеки дапагліфлозину відповідав усім дослідженим дослідженням. У дослідженнях DAPA-HF та DAPA-CKD не було нових побічних реакцій.

Кетоацидоз

У дослідженні деклару [див. Попередження та запобіжні заходи (5.2) та клінічні дослідження (14.2)] випадки діабетичного кетоацидозу (DCA) були зареєстровані у 27 із 8574 пацієнтів у групі лікування дапагліфлозином та 12 з 8569 пацієнтів у групі плацебо. Ці події були рівномірно розподілені відповідно до дослідження.

Лабораторні тести

Підвищення рівня креатиніну в сироватці крові та зниження рівня EGFR

Дапагліфлозин

Початок прийому інгібіторів SGLT2, включаючи дапагліфлозин, викликає незначне збільшення креатиніну в сироватці крові та зменшення EGFR. Ці зміни креатиніну в сироватці крові та EGFR зазвичай відбуваються протягом двох тижнів після початку терапії, а потім стабілізуються незалежно від початкового рівня функції нирок. Зміни, які не відповідають цій схемі, повинні заохочувати подальше обстеження, щоб виключити можливість гострого пошкодження нирок [див. Попередження та запобіжні заходи (5.3)]. У двох дослідженнях, які включали пацієнтів з діабетом 2 типу з помірною порушенням функції нирок, гострий вплив на EGFR повернувся після припинення лікування, що говорить про те, що гострі гемодинамічні зміни можуть відігравати певну роль у змінах функції функції нирок.

Розділ «Застосування у спеціальних групах населення»

Підрозділ «Геріатричне використання»

Підкреслюються доповнення та/або зміни:

У дослідженнях DAPA-HF та DAPA-CCD безпека та ефективність були однаковими у пацієнтів віком від 65 років та молодшими та старшими 65 років як у загальній популяції, так і у пацієнтів з діабетом 2 типу. У дослідженні DAPA-HF 2714 (57%) з 4744 пацієнтів із серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду (HFREF) було старше 65 років. З 2139 пацієнтів з діабетом HFREF та 2 типу 1211 (57%) були старші за 65 років. У дослідженні DAPA-CKD 1818 (42%) з 4304 пацієнтів із хронічним захворюванням нирок старше 65 років. З 2906 пацієнтів із хронічним захворюванням нирок та діабетом 2 типу (48%) були старші 65 років.

Ниркова недостатність

Доповнення та/або зміни підкреслені:

Дапагліфлозин

Дапагліфлозин 10 мг був оцінений у 4304 пацієнтів з хронічною хворобою нирок (eGFR від 25 до 75 мл/хв/1,73 м2) у дослідженні DAPA-CKD. Дапагліфлозин 10 мг також був оцінений у 1926 пацієнтів з показником eGFR від 30 до 60 мл/хв/1,73 м2 у дослідженні DAPA-HF. Профіль безпеки дапагліфлозину в підгрупах еГФР відповідав відомому профілю безпеки [див. розділ Небажані реакції (6.1) та Клінічні дослідження (14.3 та 14.4)].

Дапагліфлозин 10 мг був оцінений у двох дослідженнях глікемічного контролю, що включали пацієнтів з помірним порушенням функції нирок (КЕР від 45 до менше 60 мл/хв/1,73 м2 та КЕР від 30 до менше 60 мл/хв/1,73 м2) [ див. розділ Клінічні дослідження (14.1)]. Пацієнти з діабетом та нирковою недостатністю, які приймають дапагліфлозин 10 мг, частіше зазнають гіпотензії і можуть зазнавати більш високого ризику гострого пошкодження нирок внаслідок виснаження об’єму крові. У дослідженні пацієнтів із показником КЩР від 30 до менше 60 мл/хв/1,73 м2 у 13 пацієнтів, які приймали дапагліфлозин, відбулися переломи кісток, у той час як жоден з них не отримував плацебо. Застосування дапагліфлозину 10 мг для глікемічного контролю у пацієнтів без встановленого захворювання СС або факторів ризику СС не рекомендується, якщо показник eGFR становить менше 45 мл/хв/1,73 м2 [див. розділ “Дозування та застосування” (2.4)].

КЕРІВНИЦТВО З ПРИЙОМУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ЛІКАРІВ/ПАЦІЄНТІВ

Яку найважливішу інформацію я повинен знати про дапагліфлозину пропандіол/ метформіну гідрохлорид?

Дапагліфлозину пропандіол/метформіну гідрохлорид може викликати серйозні побічні ефекти, включаючи:

  • Молочний ацидоз.

У більшості людей, у яких на тлі прийому метформіну розвинувся молочнокислий ацидоз, були інші причини, які у поєднанні з прийомом метформіну призвели до розвитку молочнокислого ацидозу. Повідомте свого лікаря, якщо у вас є що-небудь з перерахованого нижче, так як при прийомі дапагліфлозину пропандіолу/метформіну гідрохлорид у вас підвищується ймовірність розвитку молочнокислого ацидозу:

Доповнення та/або зміни підкреслені:

  • у вас з’явилися нові або погіршилися симптоми застійної серцевої недостатності, такі як задишка, збільшення кількості рідини або набряки ніг.
  • перенесли серцевий напад, тяжку інфекцію чи інсульт.
  • вік 65 років та старше.

Що таке [Торговельна назва лікарського засобу]?

[Торговельна назва лікарського засобу] містить 2 рецептурні речовини, які називаються дапагліфлозин та метформін гідрохлорид. [Торговельна назва лікарського засобу] застосовується у дорослих із цукровим діабетом 2 типу:

  • для зниження ризику подальшого погіршення захворювання нирок, хвороби нирок у кінцевій стадії (БПК), смерті через серцево-судинні захворювання та госпіталізації з приводу серцевої недостатності у дорослих з хронічною хворобою нирок.

[Торговельна назва] не призначений для лікування хронічної хвороби нирок у людей з деякими генетичними формами полікістозу нирок, а також у тих, хто приймає або недавно приймав імуносупресивну терапію для лікування хвороби нирок. Якщо у вас є ці захворювання, очікується, що [Торговельна назва лікарського засобу] не буде застосовуватись для лікування хронічної хвороби нирок.

Що я маю повідомити своєму лікарю перед прийомом [Торговельна назва лікарського засобу]?

Перш ніж приймати дапагліфлозину пропандіол, повідомте свого лікаря, якщо ви:

  • маєте в анамнезі інфекцію піхви або статевого члена.
  • у віці 65 років та старше.
  • у вас низький рівень вітаміну B12 у крові.
  • якщо ви не пройшли через менопаузу (пременопаузальний період), якщо у вас немає регулярних або взагалі регулярних менструацій. [Торговельна назва лікарського засобу] може спричинити вивільнення яйцеклітини з яєчника у людини (овуляцію). Це може збільшити можливість завагітніти. Якщо ви завагітніли під час прийому [Торговельна назва лікарського засобу] негайно повідомте про це свого лікаря.

Які можливі побічні ефекти [Торговельна назва лікарського засобу]?

[Торговельна назва лікарського засобу] може викликати серйозні побічні ефекти, зокрема:

Див. розділ “Яку найважливішу інформацію я повинен знати про [Торговельна назва лікарського засобу]“.

Доповнення та/або зміни підкреслено:

Зневоднення.

Поговоріть з вашим лікарем про те, що ви можете зробити для запобігання зневоднення, у тому числі про те, скільки рідини ви повинні пити щодня. Негайно зателефонуйте своєму лікарю, якщо ви зменшуєте кількість споживаної їжі або рідини, наприклад, якщо ви не можете їсти або починаєте втрачати рідину з організму, наприклад, внаслідок блювоти, діареї або занадто довгого перебування на сонці.

Кетоацидоз (підвищений вміст кетонів у крові чи сечі).

… Кетоацидоз – це серйозний стан, який може вимагати лікування у лікарні. Кетоацидоз може спричинити смерть. Кетоацидоз може виникнути при прийомі [Торговельна назва лікарського засобу], навіть якщо рівень цукру в крові не перевищує 250 мг/дл. Припиніть прийом [Торговельна назва лікарського засобу] і негайно зателефонуйте своєму лікарю або зверніться до найближчої лікарні у відділення невідкладної допомоги, якщо у вас з’явилися симптоми…

З оригінальним текстом повідомлення можна ознайомитись за посиланням:

https://www.accessdata.fda.gov/scripts/cder/safetylabelingchanges/index.cfm?event=searchdetail.page&DrugNameID=64