thumbnail

Лікарські засоби, що містять indapamide – індукований (гострий гіпокаліємічний) рабдоміоліз – сигнал Uppsala Monitoring Centre на VigiLyze

Рабдоміоліз, асоційований з indapamide був визначений як потенційний сигнал під час скринінгу Глобальної бази ВООЗ VigiBase в Uppsala Monitoring Centre.

Станом на квітень 2019 року було зареєстровано 26 випадків з 12 країн, які повідомили про рабдоміоліз при застосуванні indapamide, як підозрюваного або взаємодіючого лікарського засобу. У 12 з цих випадків гіпокаліємія була супутнім проявом, indapamide був єдиним підозрюваним лікарським засобом у 7 з 12 випадків. Регресія симптомів після відміни препарату була зазначена у 7 з 12 випадків.

Гіпонатріємія була також супутнім проявом у 6 з 12 повідомлень (з супутніми повідомленнями щодо гіпокаліємії у 4 випадках). Крім того, були і інші фактори ризику, наприклад травми, супутнє застосування лікарських засобів з ризиком гіпокаліємії або пошкодження м’язів. Цікаво, що у двох випадках солодку (що містить гліциризин) додавали до тривалого лікування indapamide до початку розвитку гіпокаліємії та рабдоміолізу. Іndapamide і солодка, як відомо, викликають гіпокаліємію, а в літературі повідомлялося про гіпокаліємічні м’язові розлади. Гіпонатріємія це відома побічна реакція при застосування indapamide, а в літературі є повідомлення про пов’язаний з гіпонатріємією рабдоміоліз.

Враховуючи вірогідний механізм (відомо, що indapamide викликає гіпокаліємію та гіпонатріємію, що, в свою чергу, може призвести до м’язових порушень/рабдоміолізу) та серйозність зареєстрованих випадків, медичні працівники повинні знати про ризик (гострого гіпокаліємічного) рабдоміолізу після застосування лікарських засобів, що містять indapamide, особливо при наявності додаткових факторів ризику.

thumbnail