thumbnail

Міністерство охорони здоров’я Канади (Health Canada) оприлюднило внесення змін до інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять ескетамін (esketamine)

Цей огляд призначений в першу чергу для спеціалістів системи охорони здоров’я. У ньому наведено короткий виклад ключової інформації щодо безпеки лікарських засобів, що опублікована у березні 2023 року Міністерством охорони здоров’я Канади (Health Canada). Оприлюднена інформація не є вичерпною.

Аналіз, який сприяв цьому огляду безпеки, включав наукову та медичну літературу, канадську та міжнародну інформацію, а також те, що відомо про використання лікарських засобів як у Канаді, так і за кордоном.

Оновлення інструкцій для медичного застосування

Health Canada оприлюднило інформацію, щодо внесення змін до інструкцій для медичного застосування лікарських засобів, що містять ескетамін (esketamine).

Розділи «Особливості застосування», «Побічні реакції» (побічні реакції, про які повідомлялося протягом післяреєстраційного спостереження) та «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» для лікарських засобів, що містять ескетамін (esketamine) були оновлені інформацією про ризик розвитку дихальної недостатності.

Ключові повідомлення для спеціалістів системи охорони здоров’я:

  • Дихальна недостатність спостерігалася в рідкісних випадках при застосуванні лікарських засобів, що містять ескетамін (esketamine) протягом післяреєстраційного застосування.
  • Більшість випадків виникали у комбінації з іншими депресантами центральної нервової системи (ЦНС) та у пацієнтів із супутніми захворюваннями, такими як ожиріння, тривожність, серцево-судинні та респіраторні захворювання. Ці явища мали транзиторний характер і минали після вербальної/тактильної стимуляції або додаткової подачі кисню.
  • Спеціалістам системи охорони здоров’я рекомендується ретельно спостерігати за пацієнтами на предмет ризику розвитку дихальної недостатності, коли ескетамін (esketamine) застосовується одночасно з депресантами ЦНС.

З оригінальним текстом даної публікації можна ознайомитись за посиланням:

LINK
thumbnail