thumbnail

Міністерство охорони здоров’я Канади (Health Canada) опублікувало нову інформацію щодо Вакцини Pfizer-BioNTech COVID-19: ризик розвитку паралічу Белла

Ключові повідомлення

  • Міністерство охорони здоров’я Канади (Health Canada) оновила інформацію щодо медичного застосування вакцини COVID-19 Pfizer-BioNTech, з метою інформування про дуже рідкісні випадки виникнення паралічу Белла (як правило, тимчасову слабкість або параліч на одній стороні обличчя) після вакцинації. У Канаді та в усьому світі було зафіксовано невелику кількість таких випадків.
  • В інструкції для медичного застосування вакцини проти COVID-19 Moderna вже міститься інформація про щодо випадків виникнення паралічу Белла після вакцинації, це питання продовжує оцінюватися для всіх дозволених вакцин проти COVID-19 у Канаді.
  • Параліч Белла – епізод слабкості або паралічу м’язів обличчя. Стан, як правило, тимчасовий. Симптоми з’являються раптово і зазвичай починають поліпшуватися через кілька тижнів. Точна причина невідома. Вважається, що це результат набряку та запалення нерву, який контролює м’язи на одній стороні обличчя.
  • Health Canada запевняє, що вакцини проти COVID-19 продовжують залишатися безпечними та ефективними для захисту від COVID-19. Користь вакцин від COVID-19 продовжує перевищувати їх потенційні ризики, оскільки наукові дані показують, що вони зменшують смертність та госпіталізацію через COVID-19.
  • Health Canada продовжить співпрацю з виробниками, а також з вітчизняними та міжнародними партнерами, щоб краще зрозуміти потенційний зв’язок між вакцинами проти COVID-19 та несприятливими явищами. У разі необхідності будуть вжиті відповідні заходи.

Довідкова інформація

Пацієнтам

Особам, які були вакциновані COVID-19 Pfizer-BioNTech, слід негайно звернутися до лікаря у разі появи таких симптомів, як некоординовані рухи м’язів, які контролюють міміку, такі як посмішка, косоокість, моргання або закриття повік, втрата почуттів на обличчі, головний біль, сльозотеча, слинотеча, втрата відчуття смаку на передніх двох третинах язика, підвищена чутливість в одному вусі, неможливість закрити око з однієї сторони обличчя.

Лікарям

Будьте уважні до ознак та симптомів побічних ефектів після вакцинації COVID-19. Повідомляти про будь-які події, потенційно пов’язані з вакциною.

З оригінальним текстом даної публікації можна ознайомитись за відповідним посиланням:

https://healthycanadians.gc.ca/recall-alert-rappel-avis/hc-sc/2021/76203a-eng.php

В Україні повідомити про несприятливі події після імунізацій можливо за допомогою Автоматизованої інформаційної системи з фармаконагляду за посиланням  https://aisf.dec.gov.ua

thumbnail