Останні дані щодо безпеки вакцин проти COVID -19 (корисна інформація для лікарів)

Безпека зареєстрованих вакцин проти COVID-19 постійно контролюється, а оновлена ​​інформація регулярно публікується. Так, у травні Міжнародною коаліцією органів з регулювання лікарських засобів (ICMRA), членом якої є Державний експертний центр МОЗ України,  була опублікована оновлена інформація стосовно безпеки вакцин, що застосовуються проти COVID -19.

Європейська медична агенція (EMA) підтверджує, що користь від всіх наразі дозволених  проти COVID-19 вакцин продовжує переважати побічні ефекти, враховуючи ризики захворювання на COVID-19  та пов’язані з ними ускладнення, включаючи госпіталізацію та летальність. Ці ствердження ґрунтуються на детальній оцінки EMA наявних даних безпеки вакцин проти COVID-19, отриманих від усіх джерел.  Дані включають результати клінічних випробувань, повідомлення про підозрювані побічні ефекти, епідеміологічні дослідження контролю безпеки вакцин, зведені звіти про безпеку, що доповнюють періодично оновлені звіти з безпеки вакцин. Ретельний збір даних з безпеки вакцин проти COVID-19 дозволяє виявляти можливі ризики, проводити розслідування та розробляти плани управління ризиками для їх попередження.

Слід зазначити, що для моніторингу за ефективністю та безпекою двох вакцин Comirnaty і Spikevax дозволених для застосування у дітей розроблений план педіатричних досліджень (PIP).

Крім того, EMA в країнах членах ЄС здійснює постійний контроль безпеки та ефективності вакцин проти COVID-19 для вагітних.

За наведеними даними ICMRA станом на 24 квітня введено дорослому населенню 600 млн. доз  вакцини Comirnaty та 27 млн. доз дітям віком до 18 років,  Janssen- 19,4 млн. доз дорослим, Novavax – 178 000 доз дорослим, Spikevax -153 млн. доз дорослим та 1,9 млн. доз дітям віком до 18 років, Vaxzevria – 69 млн. доз дорослим.