У Центрі відбувся семінар-практикум для заявників та фахівців з фармаконагляду «Інформація з безпеки застосування лікарських засобів, що відповідає сучасним науковим знанням: моніторинг, менеджмент, комунікація».
Організатор навчання – Агенція методологічної та науково-практичної роботи спільно з Департаментом фармаконагляду.
Спікери – експерти Відділу моніторингу та менеджменту інформації з безпеки та оцінки РОЗБ Вікторія Толокевич, Анна Малюгова та Юлія Федорець на чолі з директором департаменту фармаконагляду ДЕЦ Тетяною Башкатовою.
Під час навчань учасники дізналися про:
- джерела та обробку інформації з безпеки ЛЗ;
- регуляторні процедури – SIGNAL, PSUSA, REFERRAL;
- стратегії мінімізації ризиків ЛЗ;
- типові помилки під час підготовки комунікаційних матеріалів про ризики ЛЗ для інформування спеціалістів системи охорони здоров’я та пацієнтів.
Тетяна Башкатова звернула увагу на зобов’язання заявників щодо фармаконагляду у післяреєстраційному періоді. А саме – постійний контроль будь-яких змін у співвідношенні користь/ризик ЛЗ, вчасне внесення змін з безпеки до інструкцій для медичного застосування, управління ризиками лікарських засобів. Також наголосила на важливості реалізації заходів з мінімізації ризиків (у разі їх наявності). «Комунікації зі спеціалістами системи охорони здоров’я, фармацевтами і навіть дистриб’юторами максимально важливі, оскільки це дозволить різними шляхами донести інформацію до цільової аудиторії та максимально убезпечити пацієнтів», – підкреслила вона.
У ході практичної частини учасники розібрали декілька ситуаційних задач на закріплення матеріалу, обговорили з експертами найчастіші помилки та навчилися здійснювати моніторинг сайтів суворих регуляторних агенцій на прикладі ЕМА. Після завершення навчання – отримали сертифікати та побажання подальшого професійного зростання від керівника Агенції, доктора фармацевтичних наук, професора, Заслуженого працівника охорони здоров’я Олександра Гудзенка.