thumbnail

Азацитидин (azacitidine): зміни до інструкції для медичного застосування, пов’язані з безпекою, схвалені Центром оцінки та дослідження лікарських засобів (CDER) FDA

Центр оцінки та дослідження лікарських засобів (CDER) FDA  оприлюднив застереження  щодо застосування лікарських засобів, що містять азацитидин (azacitidine), яке пов’язане з ризиком виникнення анемії, нейтропенії та тромбоцитопенії, гепатотоксичності у пацієнтів із уже існуючим тяжким порушенням функції печінки, ниркової та ембріофетальної  токсичності та використання в окремих групах населення.

Розділ «Попередження та запобіжні заходи»

Підрозділ «Ризики заміни іншими лікарськими засобами, що містять  азацитидин»

Доданий новий підрозділ:

Через суттєві відмінності у фармакокінетичних параметрах [див. розділ «Клінічна фармакологія»], рекомендовані дози та схема застосування азацитидину для ін’єкцій  відрізняються від таких для пероральних форм. Лікування пацієнтів, які застосовують азацитидин для ін’єкцій в рекомендованих дозах для перорального азацитидину може призвести до смертельної побічної реакції. Лікування пацієнтів, які застосовують пероральний азацитидин у дозах, рекомендованих для азацитидину для ін’єкцій, може бути неефективним.

Не замінюйте азацитидин для ін’єкцій пероральним азацитидином (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Підрозділ «Анемія, нейтропенія та тромбоцитопенія»

Доповнення та/або зміни підкреслені:

Азацитидин викликає анемію, нейтропенію та тромбоцитопенію у дорослих пацієнтів із мієлодиспластичним синдромом (МДС) та у дітей з хронічним мієломоноцитарним лейкозом. Контролюйте показники загального аналізу крові, як мінімум, перед кожним циклом дозування.

У дорослих пацієнтів із МДС після введення рекомендованої дози для першого циклу проводьте коригування дози для наступних циклів на основі найнижчої кількості та гематологічної реакції (див. розділ  «Спосіб застосування та дози»).

У педіатричних пацієнтів із хронічним мієломоноцитарним лейкозом зниження дози через гематологічну токсичність не рекомендується протягом перших 3 циклів, оскільки гематологічну токсичність буде важко оцінити та відрізнити від природного перебігу основного захворювання (див. розділ  «Спосіб застосування та дози»).

Підрозділ «Гепатотоксичність у пацієнтів із тяжким уже існуючим порушенням функції печінки»

Доповнення та/або зміни підкреслені:

 

Безпека та ефективність азацитидину у пацієнтів із МДС або у педіатричних пацієнтів із хронічним мієломоноцитарним лейкозом та порушенням функції печінки не вивчалися, оскільки ці пацієнти були виключені з клінічних досліджень.

Підрозділ «Ниркова токсичність»

Доповнення та/або зміни підкреслені:

Пацієнти з нирковою недостатністю можуть мати підвищений ризик ниркової токсичності. Крім того, азацитидин та його метаболіти виводяться переважно нирками. Тому уважно стежте за цими пацієнтами на предмет токсичності (див. розділ  «Спосіб застосування та дози»). Пацієнти з МДС або педіатричні пацієнти з хронічним мієломоноцитарним лейкозом та нирковою недостатністю були виключені з клінічних досліджень.

Підрозділ «Ембріофетальна токсичність»

Переглянуто назву підрозділу; доповнення та/або зміни підкреслені:

Повідомте вагітних жінок про потенційний ризик для плода. Порадьте жінкам з репродуктивним потенціалом застосовувати ефективну контрацепцію під час лікування азацитидином та протягом 6 місяців після останньої дози. Порадьте чоловікам із партнерками з репродуктивним потенціалом застосовувати ефективну контрацепцію під час лікування азацитидином та протягом 3 місяців після останньої дози (див. розділ «Застосування в окремих групах населення»).

Розділ «Побічні реакції»

Підрозділ «Досвід клінічних випробувань»

Переглянуто назву підрозділу

Серйозні зміни; будь ласка, зверніться до інструкції для медичного застосування.

Розділ «Застосування в окремих групах населення»

Підрозділ «Годування груддю»

Доповнення та/або зміни підкреслені:

Резюме ризиків

Немає інформації щодо потрапляння азацитидину в жіноче молоко, впливу азацитидину на дитину на грудному вигодовуванні або впливу азацитидину на лактацію. Оскільки багато лікарських засобів потрапляють у грудне молоко, а також через пухлиногенний потенціал азацитидину, продемонстровану в дослідженнях на тваринах (див. розділ «Доклінічна токсикологія»), а також можливість розвитку серйозних побічних реакцій у грудних дітей, пацієнтам рекомендовано не годувати груддю під час лікування  і протягом 1 тижня після застосування останньої дози.

Підрозділ «Жінки та чоловіки з репродуктивним потенціалом»

Доповнення та/або зміни підкреслені:

Контрацепція

Жінки

Повідомте вагітних жінок про потенційний ризик для плода. Порадьте жінкам з репродуктивним потенціалом застосовувати ефективну контрацепцію під час лікування азацитидином та протягом 6 місяців після останньої дози.

Чоловіки

Порадьте чоловікам із партнерками з репродуктивним потенціалом використовувати ефективну контрацепцію під час лікування азацитидином та протягом 3 місяців після останньої дози.

Підрозділ «Використання у дітей»

Підкреслені доповнення та/або зміни:

Безпека та ефективність азацитидину у педіатричних пацієнтів із МДС не встановлені.

Безпека та ефективність азацитидину були встановлені для педіатричних пацієнтів із вперше діагностованим хронічним мієломоноцитарним лейкозом у віці від 1 місяця та старше, і інформація про це застосування обговорюється у всьому маркуванні. Безпека та ефективність азацитидину не були встановлені у педіатричних пацієнтів віком до 1 місяця (див. «Клінічні дослідження»).

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ

Доповнення та/або зміни підкреслені:

Гепатотоксичність у пацієнтів із тяжким уже існуючим порушенням функції печінки

Попросіть пацієнтів повідомити свого лікаря про будь-яке основне захворювання печінки (див. розділ «Застереження та запобіжні заходи»).

Ниркова токсичність

Попросіть пацієнтів повідомити свого лікаря про будь-яке основне захворювання нирок (див. розділ «Застереження та запобіжні заходи»).

Ембріофетальна токсичність

Повідомте вагітним жінкам про потенційний ризик для плода (див. розділи «Застереження та запобіжні заходи» та «Застосування в окремих групах населення»).

Порадьте жінкам з репродуктивним потенціалом застосовувати ефективну контрацепцію під час лікування азацитидином та протягом 6 місяців після останньої дози. Порадьте чоловікам із партнерками з репродуктивним потенціалом застосовувати ефективну контрацепцію під час лікування азацитидином та протягом 3 місяців після останньої дози. Порадьте пацієнткам негайно повідомити лікаря про наявну або підозрювану вагітність (див. розділи «Застереження та запобіжні заходи» та «Застосування в окремих групах населення»).

Лактація

Порадьте пацієнткам уникати годування груддю під час прийому азацитидину та протягом 1 тижня після останньої дози (див. розділ «Застосування в окремих групах населення»).

Безпліддя

Порадьте чоловікам і жінкам, що азацитидин може погіршити фертильність (див. розділи «Застосування в окремих групах населення» і «Доклінічна токсикологія»).

З оригінальним текстом можна ознайомитись за посиланням:

https://www.accessdata.fda.gov/scripts/cder/safetylabelingchanges/index.cfm?event=searchdetail.page&DrugNameID=358

thumbnail