Ібрутиніб (ibrutinib): зміни до інструкції для медичного застосування, пов’язані з безпекою, схвалені Центром оцінки та дослідження лікарських засобів (CDER) FDA

Центр оцінки та дослідження лікарських засобів (CDER) FDA  оприлюднив застереження  застосування лікарських засобів, що ібрутиніб (ibrutinib), що пов’язане з ризиком виникнення серцевої аритмії, серцевої недостатності і раптової смерті та дані щодо застосування під час вагітності.

Розділ «Особливості застосування»

Підрозділ «Серцева аритмія, серцева недостатність і раптова смерть»

Переглянуто назву підрозділу

При застосуванні ібрутинібу виникли смертельні та серйозні серцеві аритмії та серцева недостатність. Смерть внаслідок серцевих порушень або раптова смерть відбулася у 1% з 4896 пацієнтів, які отримували ібрутиніб у клінічних дослідженнях, у тому числі у пацієнтів, які отримували ібрутиніб у незатверджених схемах монотерапії або комбінованої терапії. Ці побічні реакції виникали у пацієнтів з наявною гіпертензією або супутніми серцевими захворюваннями або без них. Пацієнти з супутніми серцевими захворюваннями можуть мати більший ризик цих подій.

Про шлуночкові тахіаритмії 3 ступеня або вище повідомлялося у 0,2%, про фібриляцію і тріпотіння передсердь 3 ступеня або вище повідомлялося у 3,7%, а про серцеву недостатність 3 ступеня або вище повідомлялося у 1,3% з 4896 пацієнтів, які отримували ібрутиніб в клінічних дослідженнях, в т.ч. у пацієнтів, які отримували ібрутиніб у недозволених схемах монотерапії або комбінованих схемах.

Ці явища виникали, зокрема, у пацієнтів із серцевими факторами ризику, включаючи артеріальну гіпертензію та цукровий діабет, аритмію в анамнезі, а також у пацієнтів з гострими інфекціями (див. Побічні реакції (6.1)).

Оцініть анамнез і функцію серця на початковому етапі, а також контролюйте пацієнтів на предмет серцевих аритмій і серцевої функції. Проведіть додаткову оцінку (наприклад, ЕКГ, ехокардіограму), як показано для пацієнтів, у яких з’являються симптоми аритмії (наприклад, серцебиття, запаморочення, синкопе, біль у грудях), ззнову виникла задишка або інші серцево-судинні проблеми. Належним чином лікуйте серцевіі аритмії та серцеву недостатність, дотримуйтесь рекомендацій щодо зміни дози (див. «Спосіб застосування та дози») та враховуйте ризики та переваги продовження лікування ібрутинібом.

Підрозділ «Артеріальна гіпертензія»

Артеріальна гіпертензія спостерігалася у 19% з 1476 пацієнтів, які отримували ібрутиніб у клінічних дослідженнях. Артеріальна гіпертензія 3 ступеня або вище спостерігалася у 8% пацієнтів (див. Побічні реакції). На основі даних 1124 з цих пацієнтів середній час виникнення гіпертензії становив 5,9 місяця (діапазон від 0,03 до 24 місяців).

Контролюйте артеріальний тиск у пацієнтів, які приймають ібрутиніб, починайте або коригуйте антигіпертензивні препарати протягом усього курсу лікування ібрутинібом відповідно до рекомендацій та дотримуйтесь рекомендацій щодо модифікації дози для гіпертонії 3 ступеня або вище (див. Дозування та способи застосування).

Підрозділ «Цитопенія»

У 645 пацієнтів із В-клітинними злоякісними новоутвореннями, які отримували ібрутиніб як монотерапію, нейтропенія 3 або 4 ступеня виникла у 23% пацієнтів, тромбоцитопенія 3 або 4 ступеня у 8% і анемія 3 або 4 ступеня у 2,8% на основі лабораторних вимірювань. [див. Побічні реакції].

Підрозділ «Другі первинні злоякісні новоутворення»

Інші злоякісні новоутворення (10%), включаючи нешкірні карциноми (3,9%), виникли серед 1476 пацієнтів, які отримували ібрутиніб у клінічних дослідженнях (див. Побічні реакції). Найчастішим другим первинним злоякісним новоутворенням був немеланомний рак шкіри (6%)

Розділ «Побічні реакції»

Наступні клінічно значущі побічні реакції описані в інших частинах інструкції для медичного застосування:

Серцеві аритмії, серцева недостатність і раптова смерть [див. Попередження та запобіжні заходи]

Підрозділ «Досвід клінічних випробувань»

Оскільки клінічні випробування проводяться в дуже різноманітних умовах, частота побічних явищ, що спостерігаються під час клінічних випробувань лікарського засобу, не може бути безпосередньо порівняна з частотою клінічних випробувань іншого лікарського засобу і може не відображати частоти, що спостерігаються на практиці. Об’єднана популяція безпеки, описана в ПОПЕРЕДЖЕННЯХ ТА ЗАХОДІВ, відображає вплив  ібрутинібу в 6 дослідженнях, які вводили як монотерапію у дозі 420 мг перорально один раз на добу (475 пацієнтів) або по 560 мг перорально один раз на добу (174 пацієнти), а також у 4 дослідженнях, що вводилися в комбінації з іншими лікарськими засобами по 420 мг перорально 1 раз на добу (827 пацієнтів) у пацієнтів із В-клітинними злоякісними новоутвореннями. У цій об’єднаній популяції безпеки з 1476 пацієнтів 87% були опромінення протягом 6 місяців або довше, а 68% – більше одного року; найпоширенішими побічними реакціями (?30%) були тромбоцитопенія, діарея, втома, м’язово-скелетний біль, нейтропенія, висипання, анемія та синці.

Деякі підрозділи ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЗАХОДИ охоплюють пацієнтів, які отримували ібрутиніб у недозволених схемах монотерапії або комбінованих схем.

Розділ «Використання в окремих групах населення»

Підрозділ «Жінки та чоловіки з репродуктивним потенціалом»

Нова додана інформація:

Ібрутиніб може завдати шкоди плоду при введенні вагітним жінкам (див. Застосування в окремих групах населення).

Інформація про консультування пацієнта/Інформація пацієнтам/Посібник про лікарські засоби

ІНФОРМАЦІЯ МЕДИЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ

Серцеві аритмії, серцева недостатність і раптова смерть:

Інформувати пацієнтів про можливість порушення серцевого ритму, серцевої недостатності та раптової смерті.

Інша важлива інформація:

Повідомте пацієнтів приймати ібрутиніб перорально один раз на день відповідно до вказівок лікаря і що пероральну дозу (капсули або таблетки) слід ковтати…

ІНФОРМАЦІЯ ПАЦІЄНТАМ

Підкреслені доповнення та/або зміни:

Ібрутиніб може викликати серйозні побічні ефекти, включаючи:

  • Проблеми з серцем. Серйозні проблеми з серцевим ритмом (шлуночкові аритмії, фібриляція передсердь та тріпотіння передсердь), серцева недостатність і смерть мали місце у людей, які отримували лікування лікарським засобом ібрутиніб, особливо у людей, які мають інфекцію, підвищений ризик серцевих захворювань або мали проблеми з серцевим ритмом у минулому. Функцію вашого серця буде перевірено до та під час лікування ібрутинібом. Повідомте свого лікаря, якщо у вас з’являються будь-які симптоми проблем з серцем, наприклад відчуття, ніби ваше серце б’ється прискорено і нерегулярно, запаморочення, задишка, набряк ніг, щиколоток або гомілок, дискомфорт у грудях або запаморочення. Якщо у вас з’являється будь-який із цих симптомів, ваш лікар може провести тести, щоб перевірити ваше серце, і може змінити дозу ібрутинібу.

З оригінальним текстом З можна ознайомитись за посиланням:

https://www.accessdata.fda.gov/scripts/cder/safetylabelingchanges/index.cfm?event=searchdetail.page&DrugNameID=369