Відкритий лист трудового колективу Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Президенту України

Зеленському В.О.

 

Прем’єр-Міністру України

Гройсману В.Б.

 

Відкритий лист

трудового колективу Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України»

 

Сьогодні знову створюються перешкоди в роботі Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) та продовжується чинитись тиск на його окремих співробітників. Це триває вже 2 роки (допити, обшуки, погрози). Колектив обурений подіями, які відбулися 16.07.2019 р. в приміщенні Центру (повідомлення про підозру директору Центру Думенко Т.М. по сфабрикованій справі).

Звертаємо увагу, що на сьогодні Центр продовжує ефективно функціонувати, а його колектив – професійно виконувати свої обов’язки  в першу чергу завдяки  зусиллям директора – Думенко Тетяни Михайлівни!

Думенко Т.М. працює в  Центрі 14 років і пройшла шлях від експерта до директора. Необхідно розуміти, що бути експертом в Центрі – це дуже відповідально та напружено працювати. Фахово оволодіти цією кропіткою роботою можна не менше ніж за 5, а то й за 10 років. Тому Думенко Т.М. як талановитий керівник розуміє, які умови необхідно створити експертам для того, щоб вони виконували свою роботу щодо експертизи матеріалів на лікарські засоби, які подають заявники для реєстрації. Ця робота має бути виконана якісно, прозоро, ефективно, своєчасно та відповідально, щоб ми з вами могли отримувати якісні, ефективні та безпечні лікарські засоби. Саме ці показники оцінюють у роботі нашого колективу. І Думенко Т.М. прикладає для цього максимум зусиль.

По-перше, для створення належних умов праці, завдяки спільним зусиллям співробітників та керівника Центру, наш колектив переїхав у 2018 році у своє власне офісне приміщення (вул. Смоленська, 10). Чомусь це не було зроблено попередніми керівниками, хоча були видані відповідні накази попередніми керівниками та неодноразово обговорювався план розміщення співробітників в приміщеннях власного офісу (2014 та 2015 рр).

Колектив підтримав Думенко Т.М. та активно сприяв переїзду, при цьому робота Центру не переривалася. Ми розуміли, що ми одна команда, ми можемо це зробити й це нам вдалось.

Другим важливим кроком у забезпеченні роботи експертів Центру за ініціативи Думенко Т.М. та на підставі рекомендацій експертів міжнародних організацій, які позитивно оцінили роботу нашого Центру, було створення Сервісного центру, що дозволило збільшити час для проведення експертних робіт співробітниками Центру та уникнути корупційних складових. Цей крок створив умови для якісної, ефективної та своєчасної роботи експертів Центру.

Це ще один чинник, який відбувся завдяки зусиллям Думенко Т.М. та на підставі рекомендацій міжнародних організацій (звіт ЕБРР 2017 р. розміщений на сайті МОЗ України), дозволив не тільки упорядкувати роботу в Центрі, але й забезпечити можливість підвищення заробітної плати співробітникам Центру, що стало ще однією умовою для якісного та своєчасного виконання поставлених завдань перед співробітниками Центру. Наприклад, на теперішній час середньомісячна заробітна плата співробітників Центру в порівнянні з 2015 роком збільшилась в два рази, про що свідчать основні показники фінансової діяльності Центру, оприлюднені на офіційному сайті Центру: http://www.dec.gov.ua/index.php/ua/dostup-do-publichnoji-informatsiji/zviti-pro-vikonannya-finansovogo-planu

Наступник крок – це навчання співробітників Центу. Думенко Т.М. активно сприяє підвищенню професійного рівня наших експертів. Експерти з питань експертизи реєстраційних матеріалів лікарських засобів та клінічних випробувань, експерти з оцінки медичних технологій систематично беруть участь у навчальних семінарах та тренінгах, які проводять провідні міжнародні організації, ВООЗ та ЕМА. Це дає змогу нашим експертам отримати новітні знання, навички в роботі та гідно представляти Україну, а саме її нормативні вимоги щодо реєстрації лікарських засобів на відповідному міжнародному рівні. До експертів Центру приїздять навчатись експерти з питань реєстрації з регуляторних органів інших країн. До нас, експертів Центру, нашої професійної думки прислухаються експерти відповідних організацій інших країн, але не чують у своїй рідній країні…

Час, який був витрачений нашими співробітниками на 113 допитах у 2018-2019 рр. мав бути використаний для ефективної роботи Центру. Просимо захистити наш колектив та дати можливість працювати!

Ми знаємо, що усе це проводиться для того, щоб внести розлад та дестабілізувати роботу Центру, змінити Європейський вектор нашого розвитку.

Ми знаємо, що директору Центру Думенко Т.М. надали підозру по сфабрикованій справі, бо то ми були свідками усіх обшуків та вилучення документів, які проводились за вказівкою СБУ та ГПУ.

Колектив Центру підтримує нашого директора Думенко Т.М. Ми разом, ми одна команда. Ми сподіваємось на перемогу здорового глузду. Ми віримо, що живемо у правовій державі!

Ми звертаємось до усіх зацікавлених сторін, міжнародних та громадських організацій із закликом підтримати директора Думенко Т.М., підтримати колектив Центру та не дати втратити новітні здобутки у нашій роботі!

Трудовий колектив Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України»