thumbnail

Україна на крок ближче до отримання вакцини проти COVID-19

Державний експертний Центр взяв участь у засіданні оперативного Штабу при  Міністерстві охорони здоров’я України, де було затверджено Заявку на отримання вакцини від COVID-19.

Як відомо, Україна серед 92 інших країн має можливість отримати вакцину від COVID-19 за умов попереднього ринкового зобов’язання в рамках механізму COVAX. Це забезпечить першочергове проведення щеплень у цільових групах населення.

В межах своїх повноважень ДЕЦ надав інформацію та коментарі у наступний блок питань Заявки: «Інформація про готовність законодавчої бази та забезпечення безпеки процесу вакцинації». Було зазначено про існуючі на даний час регуляторні процеси щодо прискореної процедури реєстрації вакцини від COVID-19 в Україні. Також окреслені можливості системи фармаконагляду України щодо моніторингу безпеки застосування даних вакцин та обміну цією інформацією з Глобальною базою даних про побічні реакції (Упсала ВООЗ).

Нагадуємо, механізм COVAX — це Глобальний фонд, який надає можливість доступу до безпечних та ефективних вакцин в боротьбі проти COVID-19 країнам-кандидатам.

thumbnail