Зустріч керівництва ДЕЦ з «Асоціацією індійських фармацевтичних виробників» (IPMA)

Днями за ініціативи ГО «Асоціація індійських фармацевтичних виробників» відбулася робоча зустріч представників IPMA з керівництвом Центру. Ціль – обговорення взаємодії та подальшої співпраці з  міжнародними виробниками-імпортерами для забезпечення населення України якісними, безпечними, ефективними та доступними ліками.

Від ДЕЦ були присутні: директор Михайло Бабенко, заступник директора з питань фармаконагляду Євгенія Ткаченко та заступник директора з клінічних питань Михайло Лобас. Під час зустрічі учасники обговорили ключові пріоритети на шляху до позитивних змін у системі охорони здоров’я, впровадження електронних механізмів для реєстрації лікарських засобів, питання по біоеквівалентності та інші.

Директор Державного експертного центру МОЗ України Михайло Бабенко анонсував зміни в системі роботи Центру, включаючи діджиталізацію процесів, скорочення термінів надання послуг, спрощення порядку проведення процедур та інші. В свою чергу, президент Асоціації індійських фармацевтичних виробників д-р Менон Р.У.П. запевнив готовність  IPMA надавати підтримку у всіх позитивних заходах Центру.

Окрему увагу приділили експертизі матеріалів по біоеквівалентності. Представники асоціації звернули увагу Центру на те, що через  невідповідність європейських вимог американським, деякі питання біоеквівалентності потребують додаткових узгоджень. В свою чергу керівництво Центру запевнило, що готово сприяти вирішенню цих та інших завдань на рівні МОЗ.

Центром позитивно була оцінена пропозиція від представників заявників – індійських фармацевтичних виробників щодо подання інструкцій в електронному вигляді через великий об’єм інформації, а в упаковці достатньо лише інформації для пацієнта. Але такі зміни, як і деякі інші пропозиції від фармацевтичної спільноти, можливо реалізувати тільки через зміни до закону.

Також було зазначено, що Центр відкритий для онлайн консультацій для покращення взаємодії між експертами Центру та заявниками.

Сторони погодились, що удосконалення процесів, впровадження нових напрямів діяльності та подальша співпраця з міжнародними партнерами сприятиме розвитку фармацевтичної галузі та системи охорони здоров’я в Україні.