thumbnail

Департамент оцінки медичних технологій взяв участь у проекті міжнародної спільної оцінки лікарського засобу ремдесивір для лікування COVID-19 Європейської мережі агентств з ОМТ EUnetHTA

30 вересня 2020 року було опубліковано результати швидкого спільного огляду “Ремдесивір для лікування COVID-19. PICO та прогалини в доказовій базі” (Rapid Collaborative Review REMDESIVIR FOR THE TREATMENT OF COVID-19 PICO AND EVIDENCE GAPS, https://eunethta.eu/ptrcr15/) Європейської мережі агентств з ОМТ EUnetHTA, у якому Департамент ОМТ Державного експертного центру (Центр) Міністерства охорони здоров’я України  виступив уповноваженим рецензентом.

Швидкий спільний огляд клінічної ефективності лікарського засобу ремдесивір мав на меті визначити, відповідно до національних вимог країн-партнерів EUnetHTA, схему PICO (досліджувана популяція (пацієнти), технологія, яка вивчається, альтернативна технологія; результати лікування) та прогалини в доказовій базі лікарського засобу ремдесивір для цільової групи пацієнтів із відповідними компараторами. Робоча група з оцінки складалася з авторів – експертів Національного органу з лікарських засобів і товарів медичного призначення (INFARMED), Португалія; співавтора – експертів Національного центру з фармакоекономічних досліджень (NCPE), Ірландія; уповноважених рецензентів – експертів Австрійського інституту ОМТ (AIHTA), Австрія, Регіону Емілія-Романья (RER), Італія, Департаменту ОМТ Центру  Міністерства охорони здоров’я України.

Довідково. У квітні 2019 року Департамент ОМТ прийнято асоційованим членом EUnetHTA за результатами участі директора Департаменту ОМТ Піняжко О.Б. в Генеральній асамблеї та форумі в Амстердамі (10-11 квітня 2019 року) на запрошення оргкомітету. EUnetHTA забезпечує співпрацю між країнами-учасницями для впровадження кращих практик з ОМТ на регіональному, європейському та національному рівнях. Окрім участі у спільній міжнародній оцінці лікарського засобу ремдесивір, експерти Департаменту ОМТ вже були залучені до оцінки лікарських засобів бролуцизумаб та претоманід. Наразі експерти Департаменту ОМТ залучені до спільної оцінки клінічної ефективності лікарського засобу венетоклакс.

thumbnail