thumbnail

Фармацевтичний форум «Клінічні випробування в Україні. Європейська інтеграція»

29 червня 2023 року у м. Києві відбувся Фармацевтичний форум «Клінічні випробування в Україні. Європейська інтеграція».

Захід організовано Державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоровʼя України» у співпраці з товариством з обмеженою відповідальністю «УкрКомЕкспо» та Українською асоціацією клінічних досліджень, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та за участю партнерів: ТОВ «МСД Україна», ТОВ «Аренсія експлораторі медісін Україна», АТ «Фармак», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», ТДВ «ІнтерХім», ТОВ «Кусум Фарм», ТОВ «Пфайзер Україна», ТОВ «АстраЗенека Україна», ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», Корпорації «Артеріум», АТ «Лекхім», за інформаційної підтримки Європейської Бізнес Асоціації, видань: «Щотижневик «АПТЕКА», «Український медичний часопис», «The Pharma Media» та Фармацевтичного журналу.

Форум ставив за мету обговорити актуальні питання оптимізації клінічних випробувань в Україні, подальшого інтегрування галузі до найкращих європейських та світових стандартів задля посилення взаємодії на всіх етапах організації і проведення КВ, підвищення міжнародної довіри та зростання кількості якісних КВ в Україні з урахуванням вимог GCP та міжнародних етичних принципів забезпечення захисту прав, безпеки та благополуччя досліджуваних.

Головна увага була приділена цінному досвіду України як фактору розвитку інноваційного потенціалу в проведенні клінічних випробувань.

Усього у заході взяли участь більше 400 учасників (310 – у форматі офлайн, 87 – онлайн). Крім того, ще близько 500 переглядали трансляцію Форуму (з них 141 зареєструвалися на спільну секцію, 340 – YouTube).

Серед спікерів та гостей – представники Міністерства охорони здоров’я України, Державного експертного центру МОЗ України, спонсори КВ, заявники та їх представники, виробники лікарських засобів, фахівці медичної та фармацевтичної галузей, наукова спільнота, лікарі-дослідники, члени комісій з питань етики, члени професійних асоціацій та громадських спілок – усього представники близько 100 компаній та установ. (163.1 Кб) (Завантажено: 10.07.2023 13:00:09)

Форум отримав потужну підтримку міжнародних партнерів – до участі долучилися керівники регуляторних органів Польщі та Швеції, провідні іноземні фахівці галузі зі Швеції, Польщі, Канади, Данії, Великої Британії, Німеччини, Бельгії.

Програма Форуму включала пленарне засідання, панельні дискусії та спільну секцію Державного експертного центру МОЗ України та Української асоціації клінічних досліджень.

Усього під час Форуму виступило 32 доповідачів, із них 13 – з-за кордону. З детальною Програмою Форуму та презентаціями, на які було отримано дозвіл від авторів на публікацію, Ви можете ознайомитися ТУТ

За результатами роботи Форуму, пропозиції учасників були включені у прийняту більшістю голосів Резолюцію Форуму (1 MБ) (Завантажено: 10.07.2023 13:01:33)

Надзвичайно важливим є головний меседж, який неодноразово лунав під час виступів стейкхолдерів – попри надскладні умови війни галузь клінічних досліджень України продемонструвала свою стійкість. Україна була і залишається країною з великим потенціалом для проведення клінічних випробувань.

Тому крім Резолюції було підготовлено Звернення (297 Кб) (Завантажено: 10.07.2023 13:02:21) (Call to action (201.3 Кб) (Завантажено: 10.07.2023 13:02:39)) до світової дослідницької спільноти та глобального ринку КВ із закликом відновити можливості скринінгу в поточних КВ та залучити Україну до нових досліджень.

Більше інформації дивіться на сторінці Форуму за посиланням

Переглянути короткий відеоролик за результатами Форуму можна на YouTube-каналі Центру за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=pb297MVp6Vc&t=71s

thumbnail